הספר טבלת הצמחים

טבלת הצמחים - תוכן העניינים

תוכן העניינים - מה בספר

רכישת הספר - "טבלת הצמחים - סדר מופלא": על תהליכי התפתחות בעולם הצומח ומשמעותם כצמחי רפואה בהומאופתיה ובכלל

הספר טבלת הצמחים - סדר מופלא מתאר את תהליכי ההתפתחות בעולם הצומח, את הצמחים על סידרם האוולוציוני- והקשר של הסדר האוולוציוני להתפתחות האדם, לתהליכי התפתחות - ולירידה בבריאות בהקשר זה. הספר רלוונטי להומאופתים ולעוסקים בצמחי מרפא ורפואה טבעית בכלל כיוון שהוא מתאר את המשמעות של מיקומו האולציוני ההתפתחותי של כל צמח - כרמדי או כצמח מרפא - בתהליך המחלה של המטופל שלפנינו. לרכישה...

מעט על בוטניקה

מהו מין? סוג? מהי משפחה? מהי סידרה? מהי ססטמטיקה בוטנית, מהי אוולוציה בוטנית - וכיצד מאורגנת ההבנה של טבלת הצמחים

קטעים מהספר

טור ראשון (צמחים פרימטיביים יחסית): מבחינה בוטנית הטור הראשון הוא הראשוני והקדום ביותר בקבוצת הדו פסיגיים וממנו נבעו רוב הטורים המתקדמים יותר. התֵמות העיקריות שעולות בו מאפיינות את כל הסדרות שבטור וקשורות למצב של חוסר אגו (נוכחות עצמי). בנוסף, לכל סדרה ישנם האפיונים שלה הקשורים למיקום הטור. להלן התֵמות החוזרות בכל הסדרות בטור:

מהי "טבלת הצמחים"? - על מהותו של הספר

הטבלה היא סדר המקשר בין שלבי ההתפתחות האנושיים והסדר הבוטני, והיא מתארת את החוקיות שבסדר, את הקו המנחה המנהל את קבוצות הצמחים - את הקשרם של תכונות הצמחים להתפתחות האדם ומחלותיו ואיך מתאים להתייחס אליהם כמאיצי התפתחות. הסדר הבוטני מקבץ את מיני הצמחים על פי יחסי קרבה ולפי ההיסטוריה הידועה של התפתחותם - כלומר לפי התקדמותם האבולוציונית - ולכך יש קשר להתפתחות האנושית הפרטית והכללית.

על הספר "טבלת הצמחים" – ביקורת מאת אליה און

ד"ר מיכל יקיר מתבוננת בסדר המופלא של עולם הצמחים, בשלבי ההתפתחות האנושיים ומגלה חוקיות בהתאמה בניהם! נקודות המפגש אותם מתארת מיכל בספר - בין תהליכי היווצרות האני (בהיפרדותו מהכלל עד לשלב ההכרה ב"אחד מול העולם"), לבין שלבי התפתחות והתבגרות – מלידה ועד זיקנה ומות, מקפלות בתוכן את כל מגוון התימות בחווית הקיום האנושי. הצלבה של תמות אלה עם קבוצות על נתיב ההתפתחות האבולוציוני של עולם הצומח, תוך לימוד ה"מהות הגבוהה" של הצמח, מאפשרת הצצה יחידה במינה דרך פריזמה ממורקת ונדירה על עולם צמחי המרפא ואל התפתחות האדם בכלל.

למה ולמי מתאימה טבלת הצמחים

טבלת הצמחים היא דרך התבוננות בעולם הצומח, והיא מתאימה הן להומאופתים והן למטפלים ברפואת צמחים בכלל. לכל מטפל תעזור הטבלה להעמיק את הבנת המקרה שלפנינו: המידע הכללי שופך אור על המקרה כולו ומאפשר הבנה רחבה של המקרה והמצב בו האדם נמצא – על פי ההקשר של קבוצת הצמחים אליה משתייכת הרמדי.

מה חדש בספר - ליליאלס: תוספות והרחבות

אחת הסדרות שעברה שכתוב והרחבה במהדורה החדשה היא סידרת הליליאלס. נוספו רמדיס חדשות, הורחבו רמדיס קיימות ונוספו מקרים. הטור הרביעי והאחרון בחד-פסיגיים מאחד את עקרונות הטורים 5 ו-6 בדו-פסיגיים. בהתאם הדגש הוא על יחסים עם האחר, הקבוצה והעולם כרעיון אחד. עם זאת, אולי בגלל מיקומו (טור רביעי) טור זה נשי ונקבי מעט יותר בגישתו מאשר טור 5 ו-6 המקבילים לו בדו פסיגיים. הרבה רמדיס מענינות נמצאות כאן.

טבלאות מסכמות מתוך הספר

הספר מסוכם בטבלה אחת שמאפשרת במבט קל למצא סידרה בוטנית ולראות מיד את תכונות הטור והשורה אליהן הסדרה שייכת - כמו גם את תכונות הסדרה. הטבלה מתומצת ומרוכזת - אך נוחה לשימוש ולנשיאה לכל מקום למי שעובד עם הספר. ניתן להוריד את הקובץ, להדפיס ולהדביק בספר או לקחת עמכם בנפרד (ניתן לרכוש, בסכום סימלי - 50 ש"ח - את כל הטבלאות מנוילנות בצרוף רשימת כל הרמדיס בכל סדרה ומשפחה - לעיון מהיר בשטח)

הספר טבלת הצמחים - מבואות

בקצרה על טבלת הצמחים תאור קצר של טבלת הצמחים, הטורים, השורות והאיכויות העוברות בטבלה תהליך הטורים האיכות הנקבית לעומת האיכות הזכרית - חוזקות וחולשות

הקדמה לספר "סדר מופלא טבלת הצמחים" – מאת מיכל יקיר

הצמחים הם הבסיס ממנו שואב העולם את יכולתו להתפתח. מהתבוננות בטבע אנו למדים כי מהותם היא התפתחות דינמית. מהות מתבטאת הן בהיותם גדלים ללא הפסק, הן באופן צימוחם והן בהתפתחות אבולוציונית נמשכת כתגובה לסביבה וכמנוע להתפתחות הביוספרה. הצמחים מקבילים בהתפתחותם ומשקפים את התפתחות האדם, וככאלה יכולים לעזור במקרים בהם התפתחותנו נעצרת או נבלמת בשל מחלה או חוסר איזון

Powered by Artvision | Truppo Websites